UMRE İBADETİ ( Mart 2020)

Kıymetli Arkadaşlar, Bu yıl yine Rabbim nasip ederse Bir Umre gurubu oluşturuyorum.. Geçen yıl 49 kişi ile Birlikte Umre İbadetimizi gerçekleştirmiştik. Bu yıl da aynı firma ile ve şartları uygun olduğuna inanarak organizasyonumu başlattım.

Umre’miz 12 Gün Mekke, 3 gün Medine olmak üzere toplam 15 gün olacaktır.

Hareket Tarihimiz; 24 Mart 2020 de İstanbul ‘dan THY uçağı ile olacaktır.

Ülkemizin hangi ilinden olursa olsun, Uçak ile Aktarmalı olarak yapacağımız program dahilinde de yurt içi uçuşları toplam ücrete DAHİL olarak planladık. Yani Trabzondan bize katılacak olan kardeşlerimizin Trabzon-İstanbul ve dönüşte ki İstanbul-Trabzon Uçuşlarını da biz ayarlayacağız.

Ücret; Baştan belirteyim ki, Kredi kartı, Senet, imza vs. yok. Firma ile SÖZÜM SÖZ esasına göre olacaktır.

Ücretin Peşin ya da Taksitle ödenmesi Toplam ücreti değiştirmeyecektir.

İki kişilik odada, Kişi başı 1000 Dolar olarak, Üç kişilik odada kişi başı 950 Dolar, Dört Kişilik odada kişi başı 900 Dolar olarak toplam ücretimiz vardır. Bu ücretin 600 Dolarını , Bir yıl (12 ay) süreyle ayda 50 Dolar olarak ödiyeceğiz, Kalan ücreti Peşin olarak ödiyeceğiz. Yani Dört kişilik odada kalacak olan bir kardeşimiz, 300 Doları Pasaportları teslim ederken, peşin olarak ödiyecek, Kalan miktarı, Nisan ayından başlamak üzere ayda 50 Dolar olarak ödiyecek.

2 yaşına kadar olan çocuklarda toplam 350 Dolar, 2-12 yaş arasındaki çocuklarda ise toplam 700 Dolar olarak ücret alınacak, Çocukların ödemesinde Peşinat alınmayıp, Ücret 12 Eşit taksit olarak ödenecektir.. Çocuklar için ayrıca otelde yatak tahsis edilmeyecektir.

Otelimiz, Mekke de, Servis alanına 850 metre mesafede, Servis alanı ile Mescidil Haram’ın dış kapısına olan mesafe 321 metredir. Otel ile Beytullah arasında servis kullanılacaktır, Yürüme mesafesi olarak 12- 13 dakika olarak hesaplanmıştır.

Medine de ise zaten oteller Mescidi Nebeviye yakın olup yürüme mesafesidir.

EĞİTİMLER; Hiç gitmeyenlerde dahil olmak üzere, Akıllı telefonlardaki WhatsApp uygulaması üzerinden, Her türlü Bilgilendirme ve Eğitimler tarafımdan yapılacaktır. Bu eğitimler VİDEO ile, SES KAYDI ile veya YAZILI olarak yapılacak olup, okuma yazma bilmeyene ses ile veya Video ile öğretilecektir.

REHBER ve İLETİŞİM; Her türlü bilgiyi benden alabileceksiniz. Pasaportların teslim alınması ile başlayacak olan süreci tamamiyle biz yönetecek ve bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu ibadetimiz sırasında bize İstanbuldan hareket edip, dönünceye kadar Tecrübeli ve Mütevazi bir imam kardeşimiz, gerektiği yerde Rehberlik edecektir.

Gitmeden önceki alışverişten, valiz hazırlamaya, İhramlanmaktan, Hurma alışverişine, yanımıza alacağımız para miktarından, otel yaşamının anlatılmasına , umrenin yapılmasından, ihram yasaklarına kadar herşeyi gitmeden önce öğrenmiş olacağız inşallah.

Siz, ailenizden birileri veya yakınlarınız, eğer düşünüyorlarsa benimle irtibata geçebilirler. Telefonuma mesaj yazarak veya arayarak her türlü bilgiyi benden alabilirsiniz.

PASAPORTLAR; Pasaportlarınız en az 1 yıllık olacak şekilde hazırlanmalıdır.

Ön Kayıtlar; 1 Ocak- 1 Şubat 2020 arasında (Beni arayıp kişi sayısı, yaşı ve hangi gurubu tercih ettiğini söyliyecek)

Kesin Kayıtlar; 1 Şubat- 15 Şubat arasında (Pasaport teslimi ve Peşinatın Ödenmesi)

Hareket GÜNÜ; 24 Mart 2020

Dönüş GÜNÜ; 7 NİSAN 2020

TEL; Dr.Abdullah İnan 05322649787

Rabbim Hayırlı eylesin şimdiden.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın