Bağımlılıkla Mücadele İçin Söz Veriyoruz

Yeşilay Sancaktepe Şube Başkanı Dr.Abdullah İNAN

“Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz”

Bu yıl “bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver”konseptiyle1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Sancaktepe de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

 

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “sen de söz ver” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

Yeşilay Sancaktepe  Şubesi’nin Ayşe Çarmıklı Okulunda saat 12.30 da Yeşilay Etkinliği ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Sancaktepe  Şube Başkanı Dr.Abdullah İnan,Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Sancaktepe’de  çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilçemizde  okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver”diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı  İnan,açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

 

Dr.Abdullah İNAN, hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

“ 1 Mart Çarşamba günü Ayşe Çarmıklı okulunda, 2 mart Perşembe günü  60.yıl Sarıgazi Okulunda, 3 Mart Cuma günü Veysel Karani İlkokulunda Yeşilay Haftası etkinlikleri yapılacak. Ayrıca  6- 7 Mart günlerinde Samandıra Saat Kulesi önünde Açık Alan Stand Faaliyeti, Cumartesi ve Pazar günleri AVM lerde Kapalı alan stand faaliyetleri yapılacak. Konunun önemine binaen İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Siyasi Parti Başkanları ve Sancaktepe Engelliler Derneği Ziyaret edilecektir. Yeşilayın faaliyetleri herkesin sorumluluğundadır. İnşallah gelecek daha güzel olacaktır”

Paylaş:

Bir Cevap Yazın