Dr. Abdullah İNAN

Tıp Eğitimimi Hacettepe Üniversitesinde başlayıp Karadeniz Teknik Üniversitesi ‘nde bitirdim.  15 yıl muayenehane hekimliği yaptım.  Kamuya Belediye Sağlık İşleri Müdürü olarak döndüm ve özellikle işyeri denetimlerinde çalışanların sıkıntılarına şahit oldum.  İstanbul’da aile hekimliği başladığında belediyeden muvafakatle ayrılıp Aile Hekimliği yapmaya başladım ve halen Aile Hekimliği yapmaktayım.  28 Yıldır İstanbul’un Sancaktepe İlçesinde çalışmaktayım. Trabzonluyum ve iki kız babasıyım.

6331 sayılı yasanın uygulamaya başlamasıyla ve yasanın özellikle iş kazaları ile meslek hastalıklarını önlemede etkili olacağına inanarak İşyeri Hekimliği eğitimini aldım. O dönemde amacım OSGB açmak iken gerek uygulamadaki eksiklikler, denetimlerdeki tutarsızlıklar, gerekse de hükümetin 6331 sayılı yasayı ertelemesinden dolayı bu niyetimi erteleyerek İşyeri Hekimi olacak meslektaşlarıma ve İşyeri Hekimlerinin Mevzuata hâkim olması için mesleki dayanışmaya katkım olsun diye Facebook kapalı grupta ve nihayetinde blog sayfamda bilgilendirmelere başladım.

Karşılıksız olarak yaptığım her türlü işten huzur buluyorum.  Bu grup faaliyetlerinden ayrı olarak, Yeşilay Sancaktepe Şube Başkanlığı, Sancaktepe Trabzonlular Derneği Başkanlığı, Sünnet Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Sancaktepe Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği, Çevre Sağlık Grubu Başkanlığı ve Sancaktepe Belediyespor Kulübü Spor hekimliğini yürütüyorum.

 

Paylaş: